Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Kontakt:

Čištín s.r.o.

Jinonická 80

158 00 Praha 5

+420 774 444 475

+420 296 554 223

ceske-sperky@seznam.cz
www.ceske-sperky.cz

 

kontrola puncovním úřadem

Doprava zdarma

Jak vybrat velikost prstenu

 

 

 


RADY A INFORMACE » Jak čistit šperky

 

Jak čistit šperky

V dnešní době je hodně možností, jak šperky vyčistit. Existují různé čistící prostředky, které se dají koupit jak v klenotnictví, tak třeba i v drogerii. Jsou dostupné jak prostředky, které jsou specializované přímo na zlato, tak i čistidla na více povrchů. Při výběru byste měli být opatrní a brát ohledy na materiál šperku, ale i na to, máte-li na šperku zirkony nebo brilianty. Některá čistidla by je mohla totiž poškodit. Proto je důležité věnovat zvýšenou pozornost čtení návodu.

Některé šperky stačí jen přeleštit hadříkem. K tomu jsou ideální bavlněné leštící hadříky, které se dají koupit v klenotnictví. Existují také čistící krémy a pěny, které mají hustší konzistenci.

Matované šperky pískováním se leštícím hadříkem vyčistit nedají. Proto je lepší zvolit tekutý roztok, do kterého se šperky mohou vložit. Tyto roztoky jsou nejlepší na čištění, protože se dostanou i do rytin. Ale opět si musíte dávat pozor u šperků s různými kameny, protože by je mohly poškodit.

Pro Vás, kteří máte hodně šperků a nevadí Vám větší investice, jsou nejlepší ultrazuvkové čističky. Ty Vám zaručí důkladné vyčištění. Pomocí ultrazukových vln se vyčistí všechny vzory i s matovaným povrchem. Toto čištění je nejlepší a nejšetrnější. Tímto způsobem si můžete nechat vyčistit šperky za poplatek i u nás.

Další způsob, který je vhodný pro domácí použití, je čištění zubní pastou. Jednoduše nanesete na šperk zubní pastu, necháte chvíli působit a poté vatičkou nebo zubním kartáčkem stíráte po celém šperku.